(min. 5 znaków)
Siatkówka
PlusLiga. Beniaminek z Częstochowy postraszył Indykpol AZS Olsztyn
SAS 16.11.2023 09:03

Siatkarze Exact Systems Hemarpol Częstochowa w spotkaniu 6. kolejki PlusLigi przegrali w środę, 15 listopada na wyjeździe 1:3 z Indykpolem AZS Olsztyn. Były emocje, walka, ale zabrakło punktów.

Do połowy pierwszego seta oba zespoły toczyły wyrównaną walkę. W dalszej części goście zaczęli zyskiwać przewagę (13:16), głównie dzięki dobrej dyspozycji Dawida Dulskiego. Po skutecznej zagrywce Damiana Koguta częstochowianie prowadzili 16:20. W końcówce utrzymali przewagę i wygrali seta 21:25.

Drugą partię lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wyszli na pięciopunktowe prowadzenie (10:5). Częstochowianie ruszyli do odrabiania strat i dzięki dobrym zagrywkom Koguta zdobyli kilka punktów z rzędu (10:11). Siatkarze Exact Systems Hemarpolu poszli za ciosem i zaczęli powiększać przewagę (17:20). Indykpol AZS Olsztyn nie dawał jednak za wygraną i doprowadził do remisu (20:20). W końcówce goście mieli piłki setowe przy stanie 22:24. Rywalom udało się jednak odrobić stratę i o wyniku tego seta decydowała gra na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowali olsztynianie. Po mocnej zagrywce Moritza Karlitzka skutecznie z przechodzącej piłki zaatakował Mateusz Janikowski (27:25).

Przez dłuższą część trzeciej odsłony wynik oscylował wokół remisu. Było 7:7, potem 11:11, a następnie 15:15. W kolejnych akcjach dzięki Karolowi Jankiewiczowi gospodarze odskoczyli na trzy punkty (19:16). Częstochowianie próbowali jeszcze skracać dystans, ale Alan Souza popisał się skuteczną zagrywki i Indykpol miał piłkę setową. Ostatni punkt zdobył Szymon Jakubiszak i olsztynianie wygrali 25:21.

Losy czwartej odsłony również rozstrzygały się w końcówce. Po dobrych zagrywkach Karlitzka gospodarze prowadzili 23:21. Częstochowianie wyrównali po asie serwisowym i gra toczyła się na przewagi. W ostatniej akcji Janikowski obił blok rywali i Indykpol wygrał 26:24.

Kolejny mecz Exacy Systems Hemarpol rozegra już w najbliższą sobotę, 18 listopada w Hali Sportowej Częstochowa. Rywalem częstochowskich siatkarzy będzie PGE GiEK Skra Bełchatów.