(min. 5 znaków)
Piłka nożna
Raków podzielił się punktami z Wisłą Płock
PP 30.08.2021 08:24

Częstochowski Raków po zakończeniu przygody z europejskimi pucharami wrócił do rozgrywek PKO Ekstraklasy. Drużyna Marka Papszuna zremisowała w niedzielę, 29 sierpnia na wyjeździe 1:1 z Wisłą Płock. Ozdobą spotkania był piękny gol Marcina Cebuli.

Początek niedzielnego meczu był bardzo dynamiczny. Płocczanie próbowali zaskoczyć częstochowian dośrodkowaniami w pole karne. Czujna była jednak defensywa Rakowa. Goście po raz pierwszy zagrozili bramce Wisły w 18. minucie, kiedy niecelnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał Andrzej Niewulis. Chwilę później było 1:0 dla Rakowa. Marcin Cebula opanował piłkę w polu karnym i uderzeniem z woleja pokonał golkipera gospodarzy. Wisła mogła wyrównać bardzo szybko, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Łukasz Sekulski. Piłka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką. Chwilę później strzał Kristián Vallo wybronił najpierw Vladan Kovačević, a następnie dobrze ustawiony na linii bramkowej Patryk Kun. W 32. minucie z rzutu wolnego uderzał Ivi Lopez, ale zdołał zaskoczyć bramkarza Wisły. Pięć minut później stały fragment gry wykorzystali gospodarze. Do piłki najwyżej wyskoczył Damian Warchoł, który precyzyjnym uderzeniem doprowadził do remisu. Jeszcze przed przerwą Raków mógł ponownie wyjść na prowadzenie. Cebula trafił jednak w słupek.

W drugiej część spotkania żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, choć po obu stronach nie brakowało ku temu okazji. Więcej szans mieli gospodarze. Na 20 minut przed końcem regulaminowego czasu gry gorąco zrobiło się pod bramką Rakowa. Najpierw strzał Damiana Warchoła obronił Kovačević, a potem piłka po uderzeniu Damiana Rosaka odbiła się od poprzeczki. W ekipie częstochowian swoich szans szukali Sebastian Musiolik i Vladislavs Gutkovskis, ale brakowało nad "i". Mimo walki do końca wynik spotkania nie uległ zmianie i obie drużyny podzieliły się punktami.

Kolejny mecz częstochowianie rozegrają na własnym stadionie 12. września z liderem PKO Ekstraklasy Lechem Poznań. Wcześniej, bo w piątek, 3 września rozegrają u siebie towarzyski mecz z MOL Fehérvár FC.

Wisła Płock - Raków Częstochowa 1:1 (1:1)

Raków: Kovačević, Rundić, Niewulis, Tudor, Poletanović, Kun, Długosz (78' Wdowiak), Ivi (80' Sapała), Sturgeon (77' Gutkovskis), Cebula (77' Szelągowski), Guedes (46' Musiolik)