Wtorek, 21 sierpnia 2018
Imieniny obchodzą: Joanna, Kazimiera
(min. 5 znaków)
Edukacja
Prezydent Częstochowy nagrodził uczniów szczególnie uzdolnionych
PP 01.06.2018 12:25

Fot.MDK

76 osób osób otrzymało w tym roku Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

Nagroda jest formą pomocy materialnej dla najzdolniejszych uczniów częstochowskich szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych (z wyjątkiem szkół artystycznych) i wyróżnieniem indywidualnym dla tych, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mają znaczące osiągnięcia w nauce, pracy naukowej, artystycznej i kulturalnej, a w szczególności są laureatami konkursów interdyscyplinarnych, przedmiotowych i olimpiad co najmniej szczebla wojewódzkiego. Wnioski o nagrody każdego roku mogą zgłaszać m.in. dyrektorzy szkół, rodzice, opiekunowie, stowarzyszenia, organizacje, których celem statutowym jest rozwijanie uzdolnień dzieci i młodzieży.

Komisja przyznała 76 nagród: 47 dla uczniów szkół podstawowych i  gimnazjów  - po 600 zł i 29 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - po 1000 zł. Łączna kwota przeznaczona na nagrody to 57 tys. 200 zł.

Nagrody wręczyli wspólnie prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i przewodniczący rady Miasta Zdzisław Wolski podczas uroczystej gali, która odbyła się 31 maja w Miejskim Domu Kultury.

Galę uświetniły występy artystyczne laureatów - Anny  Dryndy i Marcina Knapika z IX LO im. C.K. Norwida oraz  Piotra Woldana z VII LO im. M. Kopernika.

 

Lista laureatów

     SZKOŁY PODSTAWOWE i GIMNAZJA:

    Oliwia Gajda - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1
    Apolonia Bogacz - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zdobywców Przestworzy
    Michał Szwejda - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
    Kinga Młyńczak - Szkoła Podstawowa nr 9
    Weronika Nowak - Szkoła Podstawowa nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego
    Agata Wierus - Szkoła Podstawowa nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego
    Łukasz Rogalski - Szkoła Podstawowa nr 24 im. Jana Marcina Szancera
    Antoni Jaworski - Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi
    Kamil Kasperski - Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi
    Jan Ochmański - Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi
    Adam Wielgórka - Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi
    Mateusz Rymkiewicz - Szkoła Podstawowa nr 31 z oddziałami integracyjnymi
    Patryk Joński  - Szkoła Podstawowa nr 33 im. Marii Kownackiej
    Wiktor Krocz - Szkoła Podstawowa nr 33 im. Marii Kownackiej
    Agneta Saliuk - Szkoła Podstawowa nr 41
    Kinga Stankiewicz - Szkoła Podstawowa nr 41
    Barbara Świstak - Szkoła Podstawowa nr 41
    Sandra Walich - Szkoła Podstawowa nr 42 im. Jana Brzechwy
    Daria Adrianowicz - Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej
    Magdalena Cichoń - Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej
    Damian Strącała - Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej
    Zuzanna Małek - Szkoła Podstawowa nr 49 im. Janusza Kusocińskiego
    Aleksander Kozerski - Szkoła Podstawowa nr 50 im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Kacper Tabaka - Szkoła Podstawowa nr 50 im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Marta Walczak - Szkoła Podstawowa nr 50 im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Daniel Borkowski - Szkoła Podstawowa nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie
    Przemysław Drąg - Szkoła Podstawowa nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie
    Miłosz Olszewski - Szkoła Podstawowa nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie
    Paulina Stachera - Szkoła Podstawowa nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie
    Stanisław Karpiński  - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc - klasa gimnazjum
    Aleksandra Kita - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc
    Juliusz Michałowski - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc - klasa gimnazjum
    Melania Olender - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc
    Piotr Pindych - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc - klasa gimnazjum
    Mateusz Nawracała - Prywatna Lingwistyczna Szkoła Podstawowa
    Natalia Kupczyk - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO
    Zofia Kuźnik - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO
    Olga Porada - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO - klasa gimnazjum
    Katarzyna Przech - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO
    Mikołaj Trębski - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO
    Agata Koniarska - Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne
    Julia Konieczna - Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne
    Martyna Panek- Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne
    Aleksandra Sowińska - Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne
    Piotr Zieliński - Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne
    Katarzyna Stępień - Katolickie Gimnazjum SPSK
    Natalia Wodzisławska - Katolickie Gimnazjum SPSK

     SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

    Władysław Dyjan - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Dominika Filipiak - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Piotr Orłowski - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Julia Pawełczak - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Jakub Piech - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Tomasz Rojszczyk  - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Kamil Zwoliński - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    Karol Osuchowski - II Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta
    Anita Wachowicz  - II Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta
    Sebastian Bożek - VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
    Anna Fiszer - VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
    Bartosz Sas - VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
    Piotr Woldan - VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
    Anna Drynda  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Filip Godlewski - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Michał Kępa  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Marcin Knapik  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Karolina Lewandowska  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Katarzyna Lis - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Michał Maras - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Oliwia Mączka  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Julia Nemś - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Michał Respondek  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Bartosz Stefaniak - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
    Maksymilian Błaszczykiewicz - Techniczne Zakłady Naukowe im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Adam Jędryka - Techniczne Zakłady Naukowe im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Klaudia Kochel - Techniczne Zakłady Naukowe im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Cezary Kołodziejek - Techniczne Zakłady Naukowe im. Gen. Władysława Sikorskiego
    Patryk Pokorski - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego

Źródło: UM Częstochowy

Galeria
Gala zdolnego ucznia
Fot.MDK 01.06.2018 10:17
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn Reddit
Edukacja
20.08 15:16 Posprzątaj po swoim psie! ZGM...
14.08 12:32 Medalikon, czyli kolejny zlot...
10.08 08:02 Przedszkole przy Gilowej nie...
05.08 10:16 Spacer z Juliuszem Sętowskim....
Felietony
07.08 15:02 Częstochowa zdobyła...
09.07 12:17 Wakacje – cisza przed...
16.12 15:35 Szaleństwo władzy absolutnej
07.12 14:32 Felieton. „Wyborca...
Gospodarka
11.08 10:22 Kolejna częstochowska firma...
08.08 07:49 Rośnie nowy blok komunalny w...
07.08 14:21 Dofinansowanie dla...
26.07 13:03 3-dniowy weekend. Dlaczego...
Komunikacja
06.08 15:54 Umowa na przebudowę ul....
01.08 15:16 Sygnalizacje świetlne z...
30.07 09:44 Miasto wyłoniło wykonawcę...
27.07 15:06 Osobne przetargi na budowę...
Kościół
16.08 14:43 Wojskowy Apel Jasnogórski i...
15.08 15:31 Uroczystość Wniebowzięcia...
14.08 17:16 Wojskowi dotarli na Jasną...
13.08 15:18 Pielgrzymi nadciągają do...
Kultura i rozrywka
19.08 11:06 Na placu Biegańskiego...
13.08 09:05 Jubileuszowy Festiwal Retro...
12.08 09:46 Słowiańska nuta w Parku...
10.08 11:06 Spotkanie z aktorką...
Miasto
20.08 13:04 Kolejna PSIEchadzka i kolejne...
20.08 11:07 Wykonawca parku wodnego...
17.08 15:45 Bezpłatne badania dzieci pod...
16.08 14:53 Przemysłówka montuje...
Policja
20.08 12:10 Napadł z nożem w ręce na...
17.08 15:39 Turniej policji konnej w...
17.08 09:34 Jeden zgubił drogę do domu,...
17.08 08:01 Groził byłej konkubinie i...
Region
20.08 09:24 Czesi wygrali Międzynarodowy...
13.08 11:04 Strażak z OSP Blachownia...
10.08 10:11 Rekonstrukcja bitwy o zamek w...
09.08 08:03 Mistrzostwa Polski modeli...
Sport
21.08 10:08 Częstochowska strażniczka...
21.08 09:18 Raków podejmuje GKS Katowice....
21.08 08:36 Kolejna runda DMPJ na SGP...
20.08 14:42 Środkowy Skry Bełchatów...
Zdrowie
14.08 08:37 Bezpłatne badanie słuchu w...
31.07 16:51 W Częstochowie można...
10.07 10:07 Szpital na Parkitce z...
06.07 12:55 Częstochowska teleopieka...
© 2018 Copyright F.H.U. "ART" ARTUR RAKOSZA
Serwis wCzestochowie.pl wykorzystuje na swoich stronach pliki cookies (tzw. ciasteczka) w celach reklamowych i statystycznych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować serwis oraz jego zawartość informacyjną do potrzeb naszych użytkowników. Jeżeli nie zgadzasz się na zapisywanie przez nas plików cookies na twoim urządzeniu, możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej o tym jak wyłączyć ciasteczka odwiedź stronę pomocy technicznej swojej przeglądarki internetowej.