AktualnościEdukacjaFelietonyGospodarkaKomunikacjaKościółKultura i rozrywkaMiastoPolicjaRegionSportZdrowie
Piłka nożna
Raków zremisował w Turcji z ukraińską Zorią
SAS 13.01.2021 13:02

Przebywający na zgrupowania w Turcji częstochowski Raków zremisował we wtorek, 12 stycznia w pierwszym sparingu 2:2 z występującą w najwyższej lidze ukraińskiej Zorią Ługańsk.

Przed rozpoczęciem meczu uczczono minutą ciszy zmarłego trenera Rakowa, Gotharda Kokotta.

W pierwszej części spotkania obie drużyny stworzyły sobie dogodne sytuacje do zdobycia bramki, ale ostatecznie po 45 minutach utrzymywał się bezbramkowy remis.

Na drugą połowę trener Marek Papszun wymienił prawie całą jedenastkę poza bramkarzem Branislavem Pindrochem i Davidem Tijaniciem, który w 53. minucie wykorzystał rzut karny, dając prowadzenie Rakowowi. Kilkadziesiąt minut później bramkę wyrównującą zdobył Artem Gromov. W 65. minucie częstochowianie ponownie wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Michał Litwa, który wykorzystał podanie od Piotra Malinowskiego. Rywale ruszyli do odrabiania strat i najpierw trafili w poprzeczkę, a potem skuteczną  interwencją popisał się Pindroch. Zoria dopięła swego na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. W polu karnym faulował Daniel Mikołajewski i sędzia wskazał na jedenastkę.  Allahyar Sayyadmanesh pewnym uderzeniem pokonał Pindrocha.

W drugim sparingu Raków zmierzy się z FK Mariupol. Pojedynek odbędzie się w sobotę, 16 stycznia.

Raków - Zoria 2:2 (0:0)

Skład Rakowa: I połowa: Pindroch - Schwarz, Niewulis, Piątkowski, Bartl, Sapała, Poletanović, Tudor, Cebula (36. Tijanić), Lopez, Gutkovskis. II połowa: Pindroch - Jach, Mikołajewski, Krzyżak, Kun, Malinowski, Papanikolau, Szelągowski, Owczarek, Tijanić, Gutkovskis (60. Litwa).