Sport
Nordic Team Częstochowa drugą drużyną w kraju
PP 17.09.2019 10:10

Nordic Team Częstochowa

Ekipa Nordic Team Częstochowa zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Drużynowego Pucharu Polski. To jej największy dotychczasowy sukces.

Po ośmiu etapach (Mielno, Wejherowo,  Kolbuszowa, Legnica, Polanica Zdrój, Osielsko, Potęgowo, Hajnówka) przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcia w klasyfikacjach generalnych. W minioną sobotę w Hajnówce częstochowska drużyna przypieczętowała swój sukces. W rywalizacji na dystansach 5 i 10 km zajęła drugie miejsce, a w półmaratonie była czwarta.

Indywidualnie zdobywcami Pucharu Polski zostało czworo częstochowskich zawodników - Bartłomiej Dębski (M40 - 5 km), Daniel Wojtasiński (M40 - 10 km), Agnieszka Paprotna (K30 - półmaraton) i Bogdan Barczyk (M50 - półmaraton). Drugie miejsca zajęli: Alicja Bugała (K-junior - 5 km), Beata Kamińska (K50 - 5 km), Magdalena Rajek (K40 - 10 km) i Michał Pinis (M30 - 10 km), natomiast na najniższym stopniu podium na dystansie pięciu kilometrów stanęli - Gabriela Pinis (K-dzieci), Agnieszka Dybeł (K-niep), Agnieszka Pinis (K40), Jolanta Barczyk (K55), Michał Suriak (M30), Tomasz Rajek (M50).

Źródło: Nordic Team Częstochowa