(min. 5 znaków)
Piłka nożna
Raków zagrał w sobotę dwa ostatnie sparingi przed rundą wiosenną
PP 23.02.2019 09:18

Raków pokonał w piątek, 22 lutego 2:0 Puszczę Niepołomice, a następnie przegrał 0:1 ze Skrą Częstochowa. Były to dwa ostatnie mecze kontrolne drużyny Marka Papszuna przed startem rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi.

Pojedynek z Puszczą Niepołomice rozpoczął się w samo południe. W pierwszej połowie obie drużyny miały problemy z przełamaniem defensywy rywala. Obraz gry zmienił się w drugiej części spotkania. W 48. minucie po jednej z akcji Rakowa w polu karnym faulowany był Mateusz Zachara, a rzut karny wykorzystał Petr Schwarz. Częstochowianie dążyli do podwyższenia rezultatu.  Po jednym z dośrodkowań z rzutu rożnego faulowany był Tomas Petrasek i sędzia po raz drugi wskazał na jedenasty metr.  Do piłki ponownie podszedł Schwarz i było 2:0.  Wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Chwilę po godz. 15 rozpoczął się drugi sparing. Trener Marek Papszun dał szansę kilku zawodnikom z Akademii Rakowa - Bartoszowi Chłodowi, Mateuszowi Skibińskiemu, a także Oskarowi Krzyżakowi. Pojedynek z lokalnym rywalem grającym o jeden poziom ligowy niżej był wyrównany. Okazje ze strony Rakowa mieli Rafał Figiel, Karol Mondek i Patrick Friday Eze. Pierwsza połowa zakończyła się jednak bezbramkowym remisem.

W 52. minucie na prowadzenie wyszła częstochowska Skra. Zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu wykorzystał Konrad Poprawa. Raków szukał swoich szans na odrobienie straty. Próbowali Franciszek Wróblewski, Patrick Friday Eze czy Karol Mondek. Skra była jednak czujna w defensywie i utrzymała do końca wynik spotkania.

Raków Częstochowa - Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0)

Raków: Michał Gliwa - Tomas Petrasek, Arkadiusz Kasperkiewicz, Łukasz Góra, Patryk Kun, Igor Sapała (46. Rafał Figiel), Petr Schwarz, Piotr Malinowski (46. Daniel Bartl), Marcin Listkowski, Mateusz Zachara, Sebastian Musiolik

Raków Częstochowa - Skra Częstochowa 0:1 (0:0)

Raków: Jakub Szumski - Bartosz Chłąd, Andrzej Niewulis, Oskar Krzyżak, Piotr Malinowski (46’ Mateusz Skibiński), Rafał Figiel (46’ Igor Sapała), Karol Mondek, Bartosz Michalik, Jakub Apolinarski (46’ zawodnik testowany), Franciszek Wróblewski (60’ Jakub Apolinarski), Patrick Friday Eze