Poniedziałek, 19 lutego 2018
Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad
(min. 5 znaków)
Siatkówka
Mawa Team już prawie pewna mistrzowskiego tytułu. Pierwsze zwycięstwo Volley Północ w Lidze 40-latków
PP 12.02.2018 15:12

Drużyny Ligi 40-latków w piłce siatkowej wróciły w niedzielę, 11 lutego do rozgrywek po przerwie związanej z feriami zimowymi.

W pierwszym niedzielnym pojedynku aktualny lider rozgrywek Mawa Team dość pewnie pokonał drużynę Nowak-Mosty i umocnił swoją pozycję w tabeli. Ważnym meczem w kontekście dalszych medalowych miejsc było spotkanie pomiędzy Flyspot a Gminą Rędziny. Wicemistrzowie z zeszłego sezonu pokonali 2:1 aktualnych wiceliderów z Rędzin, dzięki czemu końcówka sezonu zapowiada się bardzo ciekawie.

Mawa Team jest już niemal pewna tytułu mistrzowskiego, ale walka o drugie i trzecie może się toczyć do ostatniego meczu, czyli do 3 marc,  kiedy to na parkiecie zobaczymy Flyspot i Blachownię. Tę drugą drużynę czeka ciężka końcówka rozgrywek. Przed nią mecze z Mawą, Rędzinami, Mykanowem i pojedynek z Flyspotem.

Warto wspomnieć jeszcze o pierwszym w tym sezonie zwycięstwie Volley Północ. Podopieczni Mietka Walczaka pokonali w trzech setach Temidę, która przegrała ten pojedynek na własne życzenie. Prowadziła 1:0 w pierwszym secie oraz 24:17 w drugiej odsłonie.