(min. 5 znaków)
Piłka nożna
Raków po dwóch sparingach w Turcji
PP 11.02.2018 17:16

Piłkarze częstochowskiego Rakowa podczas zgrupowania w Turcji pokonali 2:0 węgierski zespół Spartacus FC i bezbramkowo zremisowali z gruzińskim Dinamo Batumi.

Pierwszego meczu kontrolnego, który odbył się 8 lutego, częstochowianie nie mogli lepiej rozpocząć. Już w 3. minucie objęli prowadzenie.  Dariusz Formella dograł do Adama Czerkasa, ten podał do Mateusza Zachary, który pewnym strzałem pokonał bramkarza Spartacusa FC. Raków podwyższył wynik spotkania w drugiej połowie. W 57. minucie 19-letni Miłosz Szczepański podał do Jose Embalo, a ten uderzeniem z pierwszej piłki umieścił futbolówkę w siatce. "Czerwono-niebiescy" kończyli mecz w dziesiątkę. Czerwono kartką za faul otrzymał Daniel Boateng.

W niedzielę, 11 lutego formę częstochowian sprawdziła z kolei gruzińska drużyna Dinamo Batumi. Najlepszą sytuację Raków miał w 44. minucie, kiedy piłkę odzyskał Embalo i dograł ją do Piotra Malinowskiego, który zdecydował się na strzał. Uderzenie obronił gruziński golkiper. W drugiej połowie na bramkę Dinamo Batumi uderzali Adam Czerkas oraz Adam Mesjasz. W końcowych fragmentach meczu bliski zdobycia gola był zespół z Gruzji. Ostatecznie jednak żadnej z drużyn nie udało zdobyć bramki.

We wtorek, 13 lutego częstochowianie zmierzą się z kolejną drużyną z Gruzji - Saburtalo Tbilisi.

RKS Raków Częstochowa - Nyiregyhaza Spartacus FC 2:0 (1:0)

Raków: Szumski - Niewulis (61. Krzyżak), Góra (31. Mesjasz), Rakhmanov (61. Góra), Łabojko (46. Szczepański), Radwański (61. Papikyan), Malinowski (46. Boateng), Tomalski (46. Mondek), Formella (46. Oziębała), Zachara (46. Wójcik), Czerkas (46. Embalo).

RKS Raków Częstochowa - Dinamo Batumi 0:0

Raków: Szumski (46. Kos) - Rakhmanov (46. Boateng), Góra, Niewulis (46. Mesjasz), Mondek (46. Oziębała, 87. Krzyżak), Tomalski (46. Formella), Radwański (34. Łabojko), Figiel (61. Radwański), Szczepański (46. Wójcik), Malinowski (61. Czerkas), Embalo (46. Zachara).