(min. 5 znaków)
Siatkówka
Wymęczone zwycięstwo AZS-u w Spale, porażka Norwida z liderem
PP 07.12.2017 08:33

Częstochowskie drużyny siatkarskie rozegrały w środę, 6 grudnia pierwsze mecze rundy rewanżowej na zapleczu PlusLigi. AZS po trudnym i zaciętym spotkaniu pokonał na wyjeździe 3:2 SMS PZPS Spałę. Z kolei Exact Systems Norwid gładko przegrał przed własną publicznością ze Stalą Nysa.

Drużyna Krzysztofa Stelmacha jechała do Spały w roli faworyta. SMS to zespół, który obecnie zajmuje przedostanie miejsce w tabeli. Jak się jednak okazało, akademicy nie mieli łatwego zadania. Już pierwszy set, który zakończył się grą na przewagi, pokazał, że gospodarze nie zamierzają tanio sprzedać skóry. Ostatecznie po czterech wyrównanych partiach losy meczu rozstrzygnął tie-break, w którym minimalnie lepsi okazali się częstochowianie.

Punktów w tej kolejce nie zdobyli siatkarze Exact Systems Norwid. Drużyna Radosława Panasa praktycznie nie nawiązała walki z liderem tabeli Stalą Nysa. Mecz zakończył się w trzech setach.

Już w najbliższą sobotę, 9 grudnia o godz. 17 AZS Częstochowa zmierzy się w Hali Sportowej Częstochowa ze Ślepskiem Suwałki. Dla akademików będzie to okazja do rewanżu za porażkę z pierwszej rundy.

Tego samego dnia Exact Systems Norwid będzie walczył na wyjeździe z TSV Sanok.

SMS PZPS Spała - AZS Częstochowa 2:3
2:3 (25:27, 25:21, 21:25, 25:23, 13:15)

Exact Systems Norwid - Stal Nysa 0:3
(16:25, 22:25, 18:25)

Źródło: własne