(min. 5 znaków)
Rugby
Pewne zwycięstwo częstochowskich rugbystów na inaugurację II ligi
PP 20.09.2016 10:06

Od przekonującego zwycięstwa z Miedzowymi Lubin starty w drugiej lidze rozpoczęli częstochowscy rugbyści, pieczętując w ten sposób powrót po przerwie do rozgrywek.

W spotkaniu, które zostały rozegrane w niedzielę, 18 września na bocznym boisku przy ul. Limanowskiego, dominacja częstochowian była widoczna w każdym elemencie. Zawodnikom przez niemal 80 minut towarzyszył delikatny deszcz, który w połączeniu z nerwowością typową dla pierwszego ligowego pojedynku bez wątpienia wprowadził dodatkowe zamieszanie.

Wynik otworzył przyłożeniem lider RCC Michał Krzypkowski, z którego powstrzymaniem rywale mieli szczególnie dużo problemów. Niestety już na początku meczu kontuzji mięśnia dwugłowego doznał Radosław Rokosz, co ograniczyło pole manewru w ataku i zmusiło częstochowską drużynę do kilku roszad. Jak się później okazało, Rokosza świetnie zastąpił Marek Biernat.

Kolejne przyłożenia w pierwszej połowie padły po pięknym rajdzie Mariusza Kapicy, zakończonym podaniem przed polem punktowym Biernata, a także skutecznymi uderzeniami zawodników młyna – Popczyka i ponownie Krzypkowskiego.

Na przerwę gospodarze schodzili z prowadzeniem 22:0. Pewnie i spokojnie grę ataku prowadził 19-letni Krzysztof Gola, a osłodą meczu była efektownie rozegrana przez niego akcja, którą na drugie swoje przyłożenie zamienił w drugiej połowie Marek Biernat.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem RCC 37:7, a mimo niesprzyjających warunków pogodowych oglądało go z trybun około 150 osób.

Już w kolejną niedzielę częstochowscy rugbyści znów zagrają przed własną publicznością. O godz. 16 podejmą R.C. Ruda Śląska.

Skład RCC: Łukasz Fikus (Michał Hutny 73'), Daniel Popczyk, Karol Magnucki (Piotr Bartkowiak 65'), Daniel Królak, Dawid Dróżdż (Marcin Gęsiarz 65'), Patryk Weżgowiec, Karol Balsam (Tomasz Lisek 73'), Michał Krzypkowski, Mateusz Nowak, Krzysztof Gola, Tomasz Ociepa, Mariusz Kapica, Radosław Rokosz, Marek Biernat, Rafał Bednarek.

Punkty dla RCC: Krzypkowski 20 (4 przyłożenia), Biernat 10 (2 przyłożenia), Popczyk 5 (1 przyłożenie), Gola 2 (1 podwyższenie).

Punkty dla Miedziowych: Zatoński 5 (1 przyłożenie), Shtefanitsa 2 (1 podwyższenie).