(min. 5 znaków)
Piłka nożna
Raków rozbił Nadwiślana na koniec rundy jesiennej. Pięć bramek Warchoła!
SAS 29.11.2015 16:22

Częstochowski Raków nie mógł lepiej zakończyć rundy jesiennej. Drużyna Krzysztofa Kołaczyka rozbiła w niedzielę, 29 listopada na własnym stadionie aż 6:0 Nadwiślana Góra. Bohaterem "czerwono-niebieskich" był Damian Warchoł, który aż pięciokrotnie trafiał do siatki.

- W tym meczu podstawową rzeczą było jak najszybciej rozpracować dobrze zorganizowaną obronę  Nadwiślana i strzelić bramkę. Wszystko potoczyło się tak jak przewidywaliśmy - mówi Krzysztof Kołaczyk, trener Rakowa. - Chłopcy szybko operowali piłkę i stworzyli wiele ciekawych akcji. Tym meczem udowodniliśmy, że jesteśmy silni nie tylko na papierze, ale również na boisku. We wszystkich naszych piłkarzach widać pomysł na grę, profesjonalizm i zrozumienie między sobą.

Pierwszy groźny strzał częstochowianie oddali w 3. minucie meczu. Bliski zdobycia bramki był Rafał Figiel. Dwie minuty później dośrodkowanie Piotra Malinowskiego z lewego skrzydła wykorzystał Damian Warchoł i było 1:0 dla Rakowa. W 21. minucie gospodarze podwyższyli na 2:0. Wojciech Okińczyc odegrał piłkę do Dawida Kamińskiego, a ten okazał się lepszy w pojedynku sam na sam z Krzysztofem Loską.

Na tym Raków nie poprzestał, a właściwie Warchoł, który w pierwszej połowie pokonał jeszcze trzy razy bramkarza Nadwiślana. Stało się to w 32., 36. i 46. minucie. Piękny gol padł na 3:0. 20-letni napastnik z kilkunastu metrów uderzył precyzyjnie w okienko bramki gości.

Po przerwie tempo gry wyraźnie spadło, ale wciąż lepszą drużyną byli częstochowianie. Kibice obejrzeli jeszcze jedną bramkę. Wynik spotkania ustalił w 84. minucie Warchoł. Trzy minuty później drugą żółtą kartę zobaczył powracający po kontuzji Vitinho i Raków kończył mecz w dziesiątkę.

- Nie będę analizował tego meczu. Wszyscy widzieli, co działo się na boisku. To spotkanie musieliśmy dograć do końca. Wynik jest słuszny. Macie Warchoła i co świętować - zauważa trener Nadwiślana Miroslav Copjak.

Częstochowianie zakończyli rundę jesienną na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem 37 punktów. Prowadzi Stal Mielec, która ma o cztery "oczka" więcej.

Raków Częstochowa - Nadwiślan Góra 6:0 (5:0)

Raków: Kos - Klepczyński, Waszkiewicz, Góra, Cyfert, Malinowski (78' Pawlusiński), Figiel, Hoferica, Kamiński (73' Piątek), Okińczyc (66' Vitinho), Warchoł, (85' Bronisławski).

Nadwiślan: Loska - Grzesik (25' Musiolik), Wójcik, Kaszok, Skrobol, Piwowarczyk, Matysek, Jarosz, Ogrocki (46' Pląskowski, 86' Widuch), Tront, Kowalczyk (46' Bedronka).